Košík

Kettlebell nebo činka - nejlepší parťak do domácí posilovny

28. 01. 2022

Cvičení doma přináší celou řadu výhod. Ušetříte na vstupném, nejste omezeni otevírací dobou, nemusíte čekat, až se uvolní požadovaný stroj, a také uspoříte čas, který byste jinak strávili na cestě. Navíc budete mít posilovnu stále na očích, což je ta nejlepší motivace. Při zařizování své domácí posilovny jsou šťastnější ti z vás, kdo mají pro cvičení volnou celou místnost a nejsou omezení prostorem. Dnešní článek je vhodný pro každého bez omezení na prostor, jelikož kettlebell nebo činku si domů může pořídit opravdu každý.

 

Pokud chcete podpořit cvičení s vahou vlastního těla, budete se zřejmě poohlížet po nějakém tom „železe“. V tomto směru se vám nabízí hlavně dvě řešení – kettlebell a činka. Podíváme na hlavní přednosti těchto cvičebních pomůcek.

činka

Činky jsou ideálním řešením pro vyznavače tradičního posilování tak, jak ho známe z klasických posiloven. Při vybavování své domácí tělocvičny budou nejlepším řešením jednoruční nakládací činky, které umožňují podle potřeby přidávat a ubírat zátěž podle toho, kdo právě cvičí, nebo jaké svalové partie posiluje. 

Skvělým pomocníkem vhodným k silovému tréninku je samozřejmě také velká dvouruční činka nebo olympijská osa, nicméně zde už vzniká problém se skladovacím prostorem a klesá také variabilita cviků, které lze s velkou činkou provádět.

 

Kettlebelly naopak naleznou své vyznavače především v oblastech jako jsou CrossFit, funkční trénink nebo kruhový trénink. Hodí se skvěle jako doplňky kardio tréninku nebo cviků s vahou vlastního těla. Kettlebell swingy, thrustery, pressy nebo goblet squaty jsou pro někoho cize znějící slova, pro uživatele kettbellů však denní chleba, bez něhož si svůj trénink už ani nedovedou představit. Zde je několik účinných cviků pro inspiraci:

  • kettlebell swing
  • variace dřepů
  • výpady
  • deadlift (mrtvý tah)
  • kettlebell snatch
  • variace přítahů
  • get-up
  • ruský twist

 

Pokud vás kettlebell neoslovil, vězte, že všechny cviky lze zcela stejně nebo jen v mírně modifikované podobě vykonávat také s jednoruční činkou či jakýmkoli jiným předmětem, který se dobře drží, a přitom něco váží.

 

kettlebel

Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací