Košík

8 důvodů, proč by se ženy měli zaměřit na silový trénink

25. 02. 2022

Silový trénink je důležitý pro zlepšení celkové fyzické kondice, což pro ženy je ještě mnohem důležitější než by se dalo čekat. Zvedání činek není záležitostí ryze mužů. Ženám to navíc řeší řadu zdravotních potíží.

Ženy, pojďte do toho a budujte svou sílu, abyste se cítili dobře.

 

<a href='https://www.freepik.com/photos/woman'>Woman photo created by freepik - www.freepik.com</a>

 

1. Zvýšíte přirozeně svůj metabolismus

Přidáním svalové hmoty prostřednictvím silového tréninku (i jen trochu) se také zvýší vaše klidová metabolická rychlost (tj. množství kalorií, které denně spálíte o právě existující). Sportovci jsou stroje na spalování, i když zrovna necvičí.

 

2. Chráníte svá kolena

Ženy mají širší pánev než muži, což vytváří větší úhel. Šance na zranění při zvedání těžkých vah je u žen 10x větší než u mužů. Je prokázáno, že budování síly v kyčlích prostřednictvím dřepů, toto riziko zranění snižuje.

 

3. Dostanete se do větší pohody

Ženy po menopauze v důsledku klesajících hladin estrogenu jsou více náchylné na osteoporózu. Řada studií dokazují pozitivní vztah mezi silovým tréninkem a hustotou kostí. Silový trénink může vyrovnat ztrátu hustoty kostí. Nejenom, že silový trénink může vyrovnat ztrátu kostní hmoty, může ve skutečnosti způsobit zvýšení hustoty kostí u žen, které pravidelně trénují.

 

4. Zvýšíte si dobrou náladu

U žen je velká pravděpodobnost, že se u nich projeví klinická deprese. Uvolňování noradrenalinu, dopaminu a serotoninu během tréninku vám pomůže dosáhnout pocitu pohody. Díky silovému tréninku dosáhnete zvýšené energie, lepšímu spánku a pocit úspěchu.

 

5. Vylepšíte držení těla

Správné držení těla vede k prevenci úrazů a lepšímu přenosu energie. Bojujte se špatným postavením zesílením zadní strany těla.

 

6. Zlepšíte si kondici

Posílením svalů a zlepšení hustoty kostí jsou ženy, které tráví čas v posilovně, obvykle aktivnější po dlouhá léta. Zvýšená síla kyčlí a nohou pomáhá vaší rovnováze a síla horní části těla pomáhá v boji proti posturálním problémům, které mohou vést k poranění zad a ramen.

 

7. Stanete se lepší sportovcem

Obavy, že zvedáním těžkého závaží získáváte vyloženě objemné svaly, jsou dávno pryč. Silový trénink může vést k lepšímu funkčnímu pohybu, trvanlivosti a větší celkové síle.

 

8. Vybudujete si krásné hýždě

9 z 10 žen chtějí mít pěkný zadek. Jaký je nejlepší způsob, jak dosáhnout lepších hýžďových partií. Dřepy, silový trénink a čas. To vám řekne, každý trenér.

Rozumím

Tyto stránky využívají soubory cookie, používáním tohoto webu souhlasíte s jejich použítím. Více informací